تاريخ و زمان انتشار : دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ ساعت 9:6 تعداد بازديد کنندگان:       1301

برنامه ها و سیاست های مرکز آموزش های الکترونیکی برترین اندیشه

مرکز فرهنگی آموزشی برترین اندیشه با توجه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با استفاده از تجربیات ارزنده خویش و همچنین اساتید و کارشناسان قصد دارد تا افق های نوینی را بر روی آموزش مدارس کشور بگشاید.

در این راستا اهداف و وظایف مرکز آموزش های الکترونیکی برترین اندیشه به شرح زیر می باشد:

 • بستر سازی فرهنگی، فنی و تخصصی در راستای تبیین، ترویج و تحقق تفکر آموزش الکترونیکی
 • تغییر ابعاد ساختاری و محتوایی مرکز با هدف تحول در پذیرش و آموزش مدارس
 • تاکید بر انجام مطالعات و پژوهش های کاربردی به عنوان زیربنای فعالیت های مرکز

در راستای نیل به اهداف فوق اقدامات زیر صورت گرفته است:

 • بهره مندی از توان و دانش تخصصی کارشناسان و صاحبنظران حوزه آموزش الکترونیکی و تقویت کادر کارشناسی فنی و آموزشی مرکز
 • حمایت و برگزاری برنامه های آموزشی ، ترویجی و کنفرانس ها و سمیناهای داخلی و خارجی مرتبط با آموزش الکترونیکی از جمله:

برگزاری معرفی توجیهی برای دفتر تشخیص مصلحت نظام ، رئیس دفتر استاندار اصفهان، استاندار استان اصفهان ، برخی از طلاب استان قم ، امام جمعه قلعه گنج استان کرمان ، ایرانیان فارس زبانهای کشورهای اروپا در اربعین 1395 در کربلا ، رئیس و معاونان آموزش و پرورش استان اصفهان

چشم انداز مرکز آموزش های الکترونیکی برترین اندیشه

مرکز آموزش های الکترونیکی همسو با اهداف بلند مدت آموزش و پرورش و با بهره گیری از دانش و تجربه عظیم اساتید دانشگاهی و کارشناسان آموزش و پرورش ، آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مسیر ارتقاء کیفیت و گسترش آموزش های مجازی رسمی گام بردارد. در این راستا توسعه کمی . کیفی رشته های تحصیلی مجازی در مقاطع پیش دبستانی،ابتدایی ، متوسطه ، دانشگاهی ، دوره های کوتاه مدت و آموزش زبانهای خارجی افزایش ظرفیت پذیرش دانش آموز و دانشجو در دستور و کار قرار دارد

تاریخچه  تشکیل و شروع فعالیت آموزش های الکترونیکی در برترین اندیشه

گروه فرهنگی آموزشی انتشارات برترین اندیشه، اولین ناشر و تولید کننده وسایل کمک آموزشی استان اصفهان از سال 1380شروع به فعالیت کرده و در این 15 سال سابقه ی همکاری با سرگروه های آموزشی ، معلمان با تجربه و اساتید دانشگاهی ، اقدام به نشر کتابهای کار استاندارد و لوازم کمک آموزشی متناسب با آخرین روشهای آموزشی نموده است. بیشتر از 98% کتابهای این انتشارات مورد تأیید دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

از آنجا که امروز آموزش با روش ها و ابزارها و محیط های جدید ارتباطی روبرو شده است. پیشرفت های اخیر در صنعت رایانه و اطلاع رسانی، ورود و ظهور شبکه های اطلاع رسانی محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی و ویژه اینترنت، چندرسانه ای ها؛ فناوری های ارتباطی ابزارها و روش های جدید را پیش روی طراحان، برنامه ریزان و مدیران و مجریان برنامه های آموزشی قرار داده است.  به این ترتیب، الگوهای سنتی یادگیری متحول شده اند و کابران با حجم گسترده ای از اطلاعات و دانش مواجه هستند.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرو در زمینه ی ارتباط از راه دور ، در حال ایجاد و راه اندازی مدارس و دانشگاه ها و کلاس های مجازی یا توسعه نظام های سنتی خود هستند. ایجاد اداره این موسسات علاوه بر فواید بسیار آن از قبیل افزایش تعداد دانش آموز و دانشجو ، حذف بسیاری از موانع فیزیکی و جغرافیایی، دسترسی سریع و موثر به منابع اطلاعاتی دنیا، امکان برقراری ارتباط بیشتر و گسترده تر بین معلمان، دانش آموزان و اساتید و دانشجویان ، جذب اساتید و معلمان و نیروی انسانی زبده و متخصص مورد نیاز از سراسر کشور و دنیا ، حذف یا کاهش موانع و محدودیت های دست و پاگیر اداری ، مشکلات و چالش هایی را به همراه خواهد داشت. اما آنچه مسلم است، مدارس و دانشگاه های آموزش های الکترونیکی محل مناسبی برای ظهور و بروز استعدادها، خلاقیت و نوآوری ها خواهد بود. در همین راستا توجه به امکان عادلانه دسترسی به سطوح مختلف آموزش یک امر مهم و ضروری در روند توسعه جهانی و نیز توسعه در ایران می باشد. در این میان نقش و گسترش آموزشهای الکترونیکی در جهت پیشبرد مرزهای دانش بسیار پر اهمیت است.

لذا در فصل هفتم بند 17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و تنظیم شده ، تأیید و ابلاغ آن توسط رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای شدن در مدارس کشور تا سال 1404 بنابر مسئولیت اجتماعی که بردوش خود احساس کرده ایم از ابتدای سال 1393 با همکاری دانشگاه اصفهان، شرکت یاقوت دانش آینده (تیدا) و شرکت DRM Today آلمان اقدام به برنامه نویسی تخصصی مدرسه ی مجازی آنلاین یا همان  (کلاس همراه که آموزش بدون مرز می باشد) نموده ایم. این مدرسه  برای اولین بار در کشور عزیزمان ایران که جزء سه کشورمطرح دنیا در این زمینه می باشد، راه اندازی شده است. اهم اهداف این مرکز به قرار زیر می باشد:

تحول در شیوه های آموزش مدارس و دانشگاهی و دوره های کاربردی و ارائه دوره های الکترونیکی بر اساس مدل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین تجارب دانشگاه های کشور

 • انجام بخشی از رسالت برترین اندیشه در تربیت نیروی متخصص کشور
 • استفاده گسترده از آموزش در فضای مجازی با توجه به نیازهای جامعه، صنعت و سازمانها به آموزش منعطف و در دسترس
 • افزایش و گسترش کمی و کیفی دسترسی به آموزش مادام العمر (آموزش بدون مرز)
 • همکاری با مراکز آموزشی معتبر خارجی در جذب و آموزش دانش آموز و دانشجویان خارج از کشور
 • ارائه مدل آموزش الکترونیکی برترین اندیشه با استانداردهای مربوطه در تدوین،تولید،ارائه و ارزیابی آموزش نوین
 • فرهنگ سازی استفاده معلمان ، اساتید ، دانش آموزان و دانشجویان برترین اندیشه جهت استفاده از فاوا در آموزش

 برترین اندیشه
اصفهان
0
09031944001-2-3

برترین اندیشه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
برترین اندیشه در موبایل  
دسترسی ها
تعداد بازدید
964671000
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات برترین اندیشه است